🎥 Kursuse videotutvustus sotsiaalmeediasse
Kui võimalik, filmi oma video portrait formaadis – selfie-videod (telefoni esiküljega käes filmitud) sobivad sotsiaalmeedia jaoks väga hästi! Võid telefoni panna ka laua peale või aknalauale või hoopis paluda sõbral ennast filmida :)
Häid nippe video filmimiseks:
Enne video filmimist puhasta oma telefoni kaamera (vastavalt kas selfi- või tagakaamera) pehme riide või paberrätiga. Jälgi, et kaamerasilma ette ei jääks riide- või paberikiusid ega sõrmejälgi või muud mustust.
Proovi alati olla näoga valgusallika poole – näiteks filmi akna ees või suuna oma näo poole lamp. Laevalgustid või külje pealt paistvad valgustid võivad tekitada näole koledaid varje.
Filmi ennast sinu loomulikus keskkonnas (näiteks kontoris) või keskkonnas, mis on kursuse teemaga seotud. Näiteks rakendusbioloogia kursuse tutvustuse jaoks sobib hästi labor, arhitektuuri kursuse tutvustamiseks mõni huvitava arhitektuuriga hoone jne. Hea, kui taust poleks liiga kirju, aga ka mitte liiga lihtne. Ära kindlasti filmi ennast ühevärvilise seina taustal – see ei näe videos põnev välja.
Filmi vaikses ruumis ning jälgi, et toas poleks kaja (tühjad ruumid võivad tihtipeale tekitada kaja)
Jäta enne ja pärast videos rääkimist paar sekundit vaikust – võid sellel ajal lihtsalt kaamerasse vaadata ja naeratada. See aitab meid hiljem video töötlemisel
Ära kanna videos kirjusid (triibulised, täpilised, peene mustriga) või läikivaid riideid. Kõige paremini sobivad ühevärvilised riided või suuremate mustrite / printidega riideesemed. Võid julgelt kanda erksamaid riideid ja aksessuaare – eriti kui see on sulle loomulik!
Instagram Reeli / TikToki lĂĽhivideote ideed:
1. “Kas teadsid, et…” – kuni 15 sek
Jaga oma kursuse teemaga seotud huvitavat või üllatavat fakti. Alusta oma juttu sõnadega “Kas teadsid, et…” ja ütle lühidalt üks põnev fakt. Ära mõtle üle, keskkoolinoortele võivad ka üldlevinud faktid uued ja huvitavad olla!
> Vaata näidet (Ringmajanduse kursus)
2. Tutvusta ennast / näita oma elu – kuni 1 min
Tutvusta lühidalt ennast kaamera ees – ütle oma nimi, amet ja räägi lähemalt, millega sa nii tööalaselt kui ka vabal ajal tegeled. Võid filmida selfikaameraga või lasta kellelgi sind tagumise kaameraga filmida. Tee klippe ka oma kontorist, hobidest, tööülesannetest – need saame hiljem sinu jutu peale vahele monteerida.
> Vaata näidet (Energeetika kursus)> Vaata näidet (Graafilise disaini kursus)
3. Müüt ja ümberlükkamine – kuni 30 sek
Tutvusta mõnda üldlevinud müüti sinu kursuse valdkonnast ja seejärel lükka see ümber.
> Vaata näidet (Ellujäämine looduses kursus)
4. Mida minu kursusel õpid – kuni 15 sek
Räägi lühidalt, mida noored sinu kursusel õppida saavad. Võid mainida samu õpiväljundeid, mis on välja toodud kursuse maandusmislehel, aga võid ka omalt poolt midagi lisada.
> Vaata näidet (Vaimse tervise kursus)> Vaata näidet (Tervisliku toitumise kursus)
5. Miks seda kursust võtta – kuni 15 sek
Räägi, miks noored sinu kursust võtma peaksid. Kus neid teadmisi tulevikus kasutada saab, milliseid oskusi kursus arendab, mida põnevat te kursuse raames teete (nt makette / projekte) jne
> Vaata näidet (Interaktsioonidisaini kursus)
6. Mis sa arvad…?
Mõtle oma kursuse teema kohta mõni huvitav fakt ja lase vaatajatel arvata, mis õige vastus on. Võid pakkuda vastusevariante (nt “Milline neist on õige?...”) või lasta vaatajatel ise vastus nuputada (nt “Mis sa arvad, mitu tonni kulub…?”). Video lõpus võiksid öelda ka “Kirjuta oma vastus kommentaaridesse!”, et kutsuda vaatajaid üles oma vastusevariante kirjutama.